piątek, 28 czerwca 2013

Zaległości, czyli wykopane z telefonu

Bo tramwajową bułę trzeba czymś popić ;)
Niestety, Ora odkryła uroki tego draństwa :/Ludzie na ulicy zatrzymywali się, oglądali i zaczepiali nas, w zachwycie nad Czerwcową Panną. Kwiatki wyglądały lepiej zanim uznała, że są świetną myjką do wszystkich mijanych samochodów ;)
A tu dałyśmy się wyprowadzić do lasu Julii oraz A. i F. z wybitnym współudziałem Miśki. Dziecko intensywnie ścigało tę ostatnią pokrzykując "Piesek! Miśka!"
Las sosnowy pachnie obłędnie. Odkryłyśmy masę cudowności.


Wieeeeeelka sterta pni. Wlazła niemal bez pomocy :D
A pod pniami rosły poziomki.
Ora na leśnych dróżkach.
A. - Jej nowy guru ;)
Nie pisałam jeszcze, ale o niedawna Ora interesuje się imionami. Najpierw była Ciocia Mata, Hania i Julka. Potem zaskoczyła nas przy obiedzie, pokazując kolejno talerze i oznajmiając: "Tata, Mama, Auoua.", a na spacerze z upodobaniem zaczęła wypowiadać imię A. i Juiji (imieniu F. nie podołała).
Tu spała już smacznie w kripsaku :D


No to lecim na Szczecin ;)

W pogoni za gołębiem i kaczką
Z upałami trzeba sobie jakoś radzić ;)Pin It Now!

4 komentarze:

 1. Tramwajowa buła XD
  Moje dziecko tez kocha te jezdziki tylko on auta :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapytam, bez cienia prowokacji: Czemu karmiąc małą wyjmujesz całą pierś z dekoltu? pytam, bo ja się wstydziłam tak po całości, choć karmienie piersią w miejscach publicznych jak najbardziej popieram, ale jednak nie w charakterze widowiska dla postronnych, tylko po prostu zaspokojenia głodu dziecka;)Obnażałam tyle piersi ile było konieczne dla zrealizowanie tego celu:) Sama reaguje zawstydzeniem i zmieszaniem na widok cudzej piersi (zawstydzeniem, nie obrzydzeniem, czy innymi negatywnymi uczuciami). Nie obawiasz się, że zamiast propagować karmienie piersią w ten sposób wywołujesz zmieszanie i raczej zniechęcasz? (Wiesz, te słynne komentarze o wywalaniu cyca...) Czy może celowo prowokujesz?

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiem, bez cienia sarkazmu.
  Przede wszystkim, bo nam tak wygodniej. Karmię wyłącznie "od góry", a przy moim gabarycie jak już odsłonię sutek, to najczęściej tkanina sama się dalej zsuwa. Po za tym "półodsłona" nie odpowiada mojej Córce :)

  Karmienie piersią traktuję jako "Sprawę" kiedy o nim mówię. Kiedy to ROBIĘ nie zastanawiam się specjalnie, działam odruchowo, jak przy oddychaniu, czy rozmowie. Z tego względu opinia postronnych nie tyle jest na szarym końcu mojej listy zainteresowań, co w ogóle się na nią nie łapie :D
  Sugestię "robienia widowiska" odbieram jednakowoż jako obraźliwą. Karmię dziecko. Jeśli dla kogoś to "robienie widowiska" to hmmm... Nie wdając się w dyskusje - jego problem.

  Mnie cudze piersi nie wstydzą i nie mieszają. A gdyby, to bym chyba patrzyła w inną stronę. Prawdopodobnie jestem w tym temacie mało empatyczna, bo mnie w ogóle mało co miesza.

  Karmiąc dziecko nie myślę o propagowaniu czegokolwiek, a tylko o zaspokojeniu jego głodu i potrzeby bliskości. Tudzież o komforcie nas obu.

  Gdybym rozpatrywała rzecz od tej strony, to prawdopodobnie doszłabym do wniosku, że chętnych do naturalnego karmienia nie zniechęcę, a kompletnie pogubionym pokaże, że można się nie obstawiać parawanem. Hejterzy będą hejtować, ja będę karmić.

  Określenie którego użyłaś w kontekście komentarzy uważam za wulgarne i razi mnie wybitnie, zwłaszcza w ustach (klawiaturze)kobiety. To, że inni używają wulgaryzmów to nie powód, żebym je powtarzała.

  A w ramach ciekawostki - karmię publicznie, w różnych miejscach, nigdy się nie osłaniałam, bo moja Córka serdecznie tego nie znosi, a ja nie mam szczególnie rozwiniętego poczucia wstydu w tym zakresie i NIGDY jeszcze (przez 20 miesięcy) nie spotkał mnie ANI JEDEN negatywny komentarz. A pozytywnych, od "jakie to słodkie" przez "cudownie, że Pani karmi i się nie wstydzi", aż po "dodaje mi Pani wiary" - i owszem, sporo.

  Co utwierdza mnie w przekonaniu, że swobodnie mogę robić swoje i bimbać na publikę :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No hej, mam nadzieję, że cię nie uraziłam! Ani, że moje pytanie nie było niestosowne. Tak mam, że pytam. Jeśli ktoś ma w jakiejś sprawie inne podejście niż ja i interesuje mnie jego zdanie, to pytam po prostu (nie oceniam)... I dzięki za odpowiedź (choć cień sarkazmu wyczułam... w tekście o braku cienia sarkazmu:)) Określania też nienawidzę i cytujac nie identyfikuję się z autorami- to mam nadzieję jasne... Fajnie, że masz wiecej swobody w karmieniu, ja jestem z tych typuów wstydliwych i przejmujacych się:) I fajnie, że słyszysz pozytywne komentarze, widocznie tylko internet kipi hejtem w temacie karmienia piersią

   Usuń