wtorek, 2 września 2014

O przypinaniu łatek

Dziś w ramach zaczynania tygodnia książką polecam Wam pozycję lekką, ławą i przyjemną oraz zabawną. Nie zniechęcajcie się faktem, że przypina ona łatki i etykietki ogromnej rzeszy istot.

http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-narwancy_uwodziciele_samotnicy.html
"Narwańcy, uwodziciele, samotnicy
Atlas tych, co fruwają, skaczą i nurkują" to album, przedstawiający znane i (przynajmniej mi) kompletnie obce zwierzęta w grupach prezentujących określoną cechę. Znajdziecie tu więc:
Zwróćcie uwagę na tego z lewej ;)
Orka uwielbia swoje imienniczki :D
:D
Mistrzowie wstrzymywania oddechu
Podróżnicy

Jest i skoczogonek znany skądinąd.


Przyznam, że powody wybrania tych a nie innych gatunków niejednokrotnie pozostawały dla mnie zagadką. Niemniej książka jest dowcipna i przyjemna w odbiorze. Niewielka, homeopatyczna wręcz ilość informacji (głownie ograniczających się do nazwy zwierzęcia), pozostawia we mnie duuuży niedosyt, jednakowoż Aurorze kompletnie nie przeszkadzała w cieszeniu się lekturą, a zachęca do własnych poszukiwań, co istotne przy nieco starszych czytelnikach.

Ilustracje, choć może nie powalają dosłownością i dokładnością (czasem bez podpisu, za chińskiego boga nie byłabym w stanie odgadnąć gatunku) - są zabawne, wciągają w świat zwierząt i rozbudzają apetyt na więcej.

"Narwańcy, uwodziciele, samotnicy
Atlas tych, co fruwają, skaczą i nurkują"
Ilustracje i tekst (*hahahahaha!): Adrienne Barman
tłumaczył: Maciej Byliniak

* Troszkę-tylko-obłąkany śmiech mój.
Pin It Now!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz