poniedziałek, 23 czerwca 2014

Mleczne opowieści

Dziś chciałyśmy polecić Wam książeczkę niezwykłą. Ora "odkryła" ją tydzień temu i od tego czasu wałkowana jest na okrągło, często kilka razy pod rząd.

"Kołysanka o piersiach mamy" to bardzo urokliwa, króciutka opowieść o... karmieniu piersią. Ilustracje odbiegają (ku mojej ogromnej radości) od dzieciowego "standardu". Nie mniej są bardzo bogate, pełne barw, deseni i ciepła. Aurora je uwielbia.

Podczas czytania zmieniłam część słów na takie, których sami używamy w odniesieniu do karmienia. To opowieść na tyle intymna, że uznałam to za potrzebne.

Mnie szalenie  podobają się w tej książeczce (oprócz tematu głównego naturalnie) "tematy poboczne". Obecność taty w kp, karmienie piersią dziecka, które ma zęby, karmienie piersią dziecka, które ja stałe posiłki, które biega, pierś, która jest nie tylko źródłem pokarmu, publiczne karmienie, współspanie, mama, która wychodzi z domu "do ludzi" (z małym dzieckiem).

Orkę chyba najbardziej kręci fakt, że historia jest jakby pisana o Niej. Równie dobrze zamiast ilustracji mogłaby mieć nasze zdjęcia :D

Baaaaardzo polecamy Wam tę książeczkę.
"Kołysanka o piersiach mamy"
tekst: Monica Calaf
ilustrował: Mikel Fuentes

A skoro już jesteśmy u piersi - właśnie ukazał się nowy, zupełnie świeżutki numer Kwartalnika Laktacyjnego. Zapraszamy serdecznie!
http://bit.ly/kwartalniklaktacyjnynr2

Pin It Now!

2 komentarze:

  1. my też uwielbiamy tę książkę, wracamy do niej już od roku :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nawet spotkanie KK zilustrowali :D ;)

    OdpowiedzUsuń